Piratstudenterna

Piratstudenterna Lund

Kommande evenemang

Hackathon

Vi ses på Winstrupsgatan 1 för att bygga vidare på Piratpartiets hemsida, testa nytt medlemssystem, skriva texter och hänga med andra pirater som är kreativa.

Datum: 8/2

Facebook-länk: https://www.facebook.com/events/857477704714663

Utbildningsträff

Vi deltar i två utbildningspass. Ett handlar om retorik och kroppspråk. Det andra berör argumentationsknep och praktiska debattövningar.

Datum: 14/3

Facebook-länk: https://www.facebook.com/events/189452702174177

Piratfika

Lundapiraterna samlas för att umgås, planera framtiden och diskutera samtidens politiska händelser. Fika utlovas!

Datum: 29/3

Facebook-länk: https://www.facebook.com/events/256689691967371

Årsmöte

Alla medlemmar välkomnas för att planera föreningens framtid och hålla årsmöte.

Datum: 10/5

styrelsen@piratstudenterna.se

Jakob Sinclair

Jakob Sinclair

Ordförande

jakob.sinclair@ungpirat.se

Andreas Erlström

Andreas Erlström

Ledamot

andreas.erlstrom@ungpirat.se

Martin Jakobsson

Martin Jakobsson

Ledamot

martin.jakobsson@ungpirat.se

Mattias Rubenson

Mattias Rubenson

Sekreterare

mattias.rubenson@ungpirat.se

Ivan Carlestam

Ivan Carlestam

Ledamot

ivan.carlestam@ungpirat.se

Philip Johansson

Philip Johansson

Ledamot

philip.johansson@ungpirat.se

Måns Magnusson

Måns Magnusson

Kassör

mans.magnusson@ungpirat.se

Maj Stenmark

Maj Stenmark

Ledamot

maj.stenmark@ungpirat.se

Samuel Eriksson

Samuel Eriksson

Ledamot

samuel.eriksson@ungpirat.se